Vulvsi
Vulvsi - Lester / Twitter
Vulvsi su u 23. kolu Premijer lige iznenadili Lester  i uspjeli da se odbrane tokom čitavih 90 minuta, te je utakmica okončana bez golova, 0:0.

Iako je bivši šampion imao ulogu favorita, domaćin je od starta imao kontrolu utakmice. Igrao se 15. minut kada je Traore prijetio, ali je odbrana gostiju klizećim blokirala šut. Domaćin je nastavio u istom ritmu, da bi buđenje Lestera bilo tek nakon pola sata igre. Medison nije iskoritsio odličnu priliku u kaznenom prostoru Vulvsa.

Domaćin je imao veći broj prilika i u drugom dijelu, dok se u igri Lestera ništa naročito nije promijenilo ni kada je na teren ušao Vardi. Iako su domaćini brojali šanse, u jednom momentu je bilo 12:10, ali Lester je imao opasnije prilike. Međutim, Barns je u 73. minutu snažno šutirao, ali je lopta prozujala pored stative.

Uzvratio je Silva na drugoj strani, ali je Šmajhel sačuvao svoju mrežu, 0:0. Mogao je u nadoknadi vremena Vardi da promijeni rezultat, ali je šut glavom otišao pored stative, pa su ekipe podijelile bodove.

Lester je i dalje na trećoj poziciji, dok se Vulvsi nalaze bliže zoni ispadanja, na 14. mjestu.