Zasijali reflektori na Madžarici
srce.grada.me
Odigrano je 31. kolo Amplitudo 2.CFL. Mornar pokazao moć pod reflektorima na Madžarici, Arsenal nastavio trku pobjedom u komšijskom derbiju, goleada Drezge i Ibra, bitna pobjeda Koma.

Zasijali su reflektori na Madžarici a Mornar je u istom sjaju odigrao derbi i deklasirao Igalo 5:0. Od početka utakmice se vidjelo da su Barani bolji tim i da se pobjeda neće dovoditi u pitanje. Demir Škrijelj je donio prednost u 13. minutu da bi Jovan Pajović duplirao prednost u 24. minutu. Taj rezultat je bio aktuelan do same završnice meča kada su mrežu gostiju pogodili rezervisti Nino Vukmarković i dvostruki strijelac Boško Guzina. Mornar je ovom pobjedom zadržao vrh tabele dok će Igalo voditi borbu za baraž sa ekipom Koma.

Arsenal nije dočekao kiks Mornara ali je na kratko preuzeo lidersku poziciju, nakon pobjede u komšijskom derbiju protiv Bokelja. U Kotoru je viđena velika borba koju je odlučio Jasmin Muhović u 63. minutu, najbolji pojedinac Arsenala u drugom dijelu šampionata.

Drezga i Ibar priredili su pravi spektakl, šest golova na meču i pobjeda gostiju koja je potvrdila opstanak u ligi. Ne samo da su riješili sve dileme oko opstanka, fudbaleri Ibra su igrali odličan fudbal u proljećnem dijelu i učvrstili se na sredini tabele. Emir Huremović je efektnim golom iz slobodnog udarca donio prednost Rožajcima ali je tim iz Pipera preokrenuo do poluvremena golovima Nakazawe i Rakočevića. Isključenje japanskog internacionalca Nakazawe u 51. minutu iskoristili su gosti i preko Bojana Kopitovića najavili novi preokret u 57. minutu. Isti igrač je u 72. minutu donio prednost Ibru da bi konačnih 2:4 postavio Božidar Bujiša u 77. minutu.

Zanimljivo je bilo i u Beranama gdje je istoimeni domaćin poražen od ekipe Koma 2:3. Nikola Tmušić je postigao vodeći gol za Berane u 24. minutu ali je tim sa Zlatice preokrenuo preko Lazara Vučićevića, golovima u 41. i 50. minutu. Srđan Bošković je poravnao rezultat petnaest minuta prije kraja a veliki trijumf za Kom donio je Radenović u sudijskoj nadoknadi meča.

Duel između Grblja i Jedinstva završen je bez pobjednika pa su “trikolori” jako blizu ispadanja u najniži rang takmičenja.