5
10
Brazil
Argentinci silni protiv Urugvaja. foto: Profimedia
U južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, sinoć je odigrano pet mečeva, a u centru pažnje je bio duel Kolumbije i Brazila.

”Karioke” su otputovale u Barankilju sa devet pobjeda iz isto toliko mečeva i u želji da nastave tu seriju,

Ipak, Kolumbija je uspjela da ih zaustavi.

Imao je “selesao” dvostruko veći posjed lopte, domaćin nije bio potpuno bezopasan na ovo meču. Naprotiv, Kolumbijci su maksimalno koristili svaki trenutak i češće prijetili golu rivala.

Najbolje šanse imao je međutim Brazil, ali su Lukas Paketa i Fred u prvom , te Rafinja i Entoni u drugom poluvremenu bili neprecizni u završnici odličnih akcija.

Argentina je na ”Monumentalu” razbila Urugvaj sa 3:0.

”Gaučosi” su u njihovom 195. međusobnom duelu lako došli do 90. pobjede.

Sjajan meč odigran je u Buenos Ajersu, mnoštvo prilika na obje strane i tri gola, ali u mreži gostiju

U 38. minutu Argentina je golom Mesija stigla do vođstva. Istina, golman Muslera je loše procijenio prethodni centaršut i umnogome je ”kumovao” ovom golu.

Samo nekoliko minuta kasnije Rodrigo de Pol duplira vođstvo “gaučosa”, koji trijumf “overavaju” pola sata prije kraja preko Lautara Martinsa, nakon nove asistencije Lo Selsa.

U ostalim rezultatima Čile je sa 2:0 savladao Paragvaj, Bolivija je sa 1:0 pobijedila Peru, dok je Venecuela iznenadila Ekvador – 2:1.