Zenit lako savladao Rubin!

Aktuelni šampion Rusije, Zenit, opravdao ulogu favorita na teškom gostovanju u Kazanju i slavio ubjedljivim rezultatom 1:3.

Imali smo uzbudljivo prvo poluvrijeme gdje su viđena čak tri gola.

Sve je počelo u 24. minutu susreta kada je Artjom Dzjuba na asistenciju Klaudinja poslao loptu snažnim udarcem u mrežu Rubina.

Nakon samo pet minuta od prvog gola, Zenit je duplirao prednost preko asistenta kod prvog gola, brazilskog fudbalera Klaudinja.

Pred odlazak na poluvrijeme gosti su ponovo zatresli mrežu domaćina, a opet je tresao mrežu iskusni Dzjuba za 3:0. Gol je priznat nakon provjere VAR-a.

Mirno je bilo do 67. minuta, kada je nespretnim startom Kistjakov pokušao da presiječe protivnički pas i greškom poslao loptu u svoju mrežu.

Još jedan detalj obilježio je današnji susreta. U pitanju je crveni karton koji je zaradio Leonid Slutski, trener Rubina, nakon prigovora sudiji.

Do kraja meča nije bilo više pogodaka i Zenit je utakmicu rutinski priveo kraju.