Zenit
Lovren/Twitter
Malme i Zenit su sinoć u okviru 5. kola grupe H Lige šampiona odigrali neriješeno 1:1 čime je ruska ekipa obezbjedila treće mjesto i nastavak evropske priče.

Zenit će kao trećeplasirani nastaviti takmičenje u Ligi evripe.

Šveđani su poveli u 28. minuti golom Riksa, aruski tim je imao veliku šansu u 52. minutu kad mu je dosuđen penal, ali ga je Džjuba promašio.

Gosti su četiri minute prije kraja ostali s igračem manje, ali su do boda došli u sudiskoj nadoknadi kad im je dosuđen drugi penal.

Ovaj put izveo ga je Rakickij i on je pogodio za 1:1.

Šveđani su žustro protestovali zbog penala koji je suduija Tremani dosudio nakon jednog duela u šesnaestercu u kojem je domaći igrač u skoku nehotice zahvatio protivničkog igrača.

Na stranu Malmea stao je i Dejan Lovren koji je za švedsku televiziju komentarisao spornu situaciju.

“Slažem se s igračima Malmaa sto posto, penal nije bio. Nemoguće je skakati s rukama uz tijelo, to je bio prirodan pokret”, rekao je hrvatski fudbaler.