Zenit
Sardar Azmoun / Twitter

Fudbaleri Zenita osvojili su Superkup Rusije nakon što su uspjeli da savladaju Lokomotivu iz Moskve.

U utakmici u kojoj su igrali osvajač Premijer lige Rusije i osvajač Kupa Rusije, kao poražena ekipa izašla je četa Marka Nikolića.

Zenit je opravdao ulogu favorita i tako uspio da osvoji šesti Superkup Rusije u svojoj istoriji.

U utakmici koja nije obilovala prilikama tim iz Sankt Peterburga je uspio da bude snalažljiviji i čak tri puta zatrese mrežu rivala.

Šampion je poveo u 27. minutu golom Kuzajeva. Veliku grešku je napravila odbrana Lokomotive iz Moskve, a onda je uslijedila kazna.

Podebljano vođstvo aktuelnom šampionu Rusije donio je Azmun, koji je nagradio nešto veću inicijativu svog tima u 57. minutu utakmice i tako približio novi trofej svom klubu.

Konačan rezultat na utakmici 3:0 postavio je Erokin u 83. minutu utakmice i tako spriječio da se dogodi iznenađenje.

Ovo je bila odlična uvertira za početak Premijer lige Rusije koji je zakazan za 24. jul. Zenit prvu utakmicu igra portiv Himkija, dok će Lokomotiva biti domaćin Arsenalu iz Tule.