Prekinut niz Budućnosti
Telekom 1.CFL
Odigrano je 27. kolo Telekom 1.CFL. Zeta prekinula niz Budućnosti od 23 utakmice bez poraza, Podgorica preokrenula Rudar dok je Petrovac zaustavio Dečić.

U derbiju kola, fudbaleri Zete napravili su iznenađenje i pobjedom 0:1 prekinuli niz Budućnosti, od 23 utakmice bez poraza. Budućnost je jako blizu da i teoretski proslavi titulu pa ovaj poraz ne bi trebalo da porameti Podgoričane. Trenutak odluke desio se u 87. minutu kada je bivši igrač Budućnosti, Marko Burzanović, pogodio nakon brze kontre gostiju.

Još jedna serija došla je kraju, Podgorica je savladala Rudar 2:1, nakon preokreta i tako prekinula seriju od 10 utakmica bez poraza izabranika Vuka Bogavca. Rudar je prvi došao do prednosti na “DG areni”, Nemanja Kartal je već u 12. minutu zatresao mrežu domaćina ali je Podgorica do kraja poluvremena preokrenula rezultat. Prvo je Radule Živković iskoristio smušenost gostiju nakon prekida i zatresao mrežu glavom da bi Jovan Vujović pogodio sa bijele tačke. U drugom dijelu, Podgorica je znala da sačuva prednost i izjednači se sa Rudarom pa ćemo do kraja sezone imati itekako zanimljivu borbu za Evropu.

Sutjeska je opravdala ulogu favorita na Starom aerodromu, lakše nego što se očekivalo. Titograd je već u 4. minutu imao dva gola minusa i već tada je bilo jasno da će biti nemoguća misija uzeti bodove. Samo što je lopta krenula s centra, Marušić je donio prednost Nikšićanima da bi Cicmil postigao i drugi gol nakon prekida. Od tog trenutka, Sutjeska je rutinski odigrala i kontrolisala igru pa se postavljalo samo pitanje kojim rezultatom će slaviti. Božo Marković je u nastavku postigao svoj 14. gol u sezoni dok je Grivić postavio konačnih 0:4. Titograd je sve dalje od sigurne zone ali mora misliti i na mjesto koje vodi u baraž jer je Petrovac na samo tri boda.

Petrovac je uspio da ostane neporažen na svom terenu protiv drugoplasirane ekipe Dečića. U prvom poluvremenu, domaćin je imao šansu utakmice ali Divanović nije iskoristio poklon odbrambenog igrača i promašio je situaciju 1 na 1 sa golmanom Petrovca. Dečić je čitavo drugo poluvrijeme imao igrača više nakon što je isključen Bracanović ali je domaćin uspio da odbrani svoj gol i zasluži bod koji ga održava u borbi za opstanak u Telekom 1.CFL.

Bez pobjednika i u Danilovgradu u duelu Iskre i Jezera. Domaćin je tražio pobjedu koja bi ga ostavila u trci za Evropu, Jezero bodove za opstanak u ligi. Prvi dio pripao je Iskri koja je iskoristila pomoć vjetra i nakon nekoliko kornera, Miloš Drinčić je donio prednost svom timu. Svjesno ili ne, Danilovgrađani su u nastavku prepustili inicijativu Jezeru koje je odigralo hrabro i za tu igru su nagrađeni golom u završnici meča, Argentinac Brizuela bio je na pravom mjestu i glavom donio bod svom timu.

Naredno 28. kolo igra se u srijedu 7. aprila.