Fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su 2:2 u Beogradu, u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope.

Italijanski tim je bio bolji rival tokom većeg dijela utakmice, ali je Zvezda u sudijskoj nadoknadi uspjela da izbjegne poraz.

Nakon dva poništena gola (ofsajd i igranje rukom), Milan je poveo u 42. minutu nakon što je Pankov savladao Borjana.

Zvezda je igrala hrabro, a to im se isplatilo u 52. minutu kada je Kanga pogodio sa ”bijele” tačke. Prethodno je rukom, u kaznenom prostoru, igrao Romanjoli.

Slavlje domaćih nije dugo trajalo.

Milan je do novog vođstva stigao u 61. minutu kada je Ernandez pogodio ”penala”.

Ipak, Zvezda se nije predavala. Ekipa Dejana Stankovića, uprkos tome što je ostala sa igračem manje (Rodić crveni karton), došla je do velikog remija u 93. minutu kada je Pavkov glavom zatresao mrežu.