Zvezda platila transparent 100.000 dinara

Za transparent “UEFA podržava terorizam” na utakmici polufinala Kupa Srbije sa Radnikom, Crvena Zvezda je inkasirala 100.000 dinara.

Na stadionu “Rajko Mitić” došlo je do prekida meča u prvom poluvremenu u trajanju od 4 minuta. Delegat Velibor Novović zahtjevao je, uz saglasnost službenih lica na čelu sa sudijom Milošem Đorđićem, da tek posle uklanjanja transparenta sa spornim sadržajem utakmica može da bude nastavljena. Navijači Zvezde istakli su i natpise protiv Superlige, ali zbog toga igra nije zaustavljana.

Transparent je povučen sa ograde sjeverne tribine, tek nakon prekida od 4 minuta, tada je Zvezda dala saglasnost, pa se meč nastavio. Ovaj transparent će Zvezda platiti 100.000 dinara.

Članovi disciplinske komisije FSS su na sjednici posvetili malo više pažnje tačkama dnevnog reda. Između ostalog, oni su donijeli odluku da prvoligaš Budućnost iz Dabanovića mora uplatiti 100.000 dinara u kasu FSS zbog slabe organizacije jedne od utakmica. Na tapeti se našla i Sloga kao i Aleksandar Mijatović, predsjednik kraljevskog prvoligaša. Kraljevčani su opet zakazali u organizaciji, dok je Mijatović pretjerao u “teškim riječima”. Sankcije će biti izrečene vjerovatno na sledećoj sjednici.

Lazarevčani su takođe loše organizovali, ovog puta derbi 31. kola Prve lige sa Radničkim, pa će morati sa pošalju pisana izjašnjenja. Zabilježeno je nekoliko nepravilnosti i pobjeda Kolubare 3:1. Na Superligaškim utakmicama nije zabiljen veći icident.