Zvezda
Zvezda je pobjedom otvorila takmičenje u Ligi Evrope. Crveno-bijeli su u prvom kolu na svom terenu savladali Bragu sa 2:1.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem nije bili golova, dosta uzbudljivije je bilo u nastavku.

Zvezda je povela golom Milana Rodića u 75. minutu, a minut kasnije izjednačio je Galen. Pobjedu crveno-bijelima donio je Aleksandar Katai iz jedanaesterca u 85. minutu.

Vest Hem nije imao problema da slavi u Zagrebu – 2:0.

Englezi su postigli po gol u oba dijela meča i tako rastužili publiku na “Maksimiru”.

“Čekićari” su poveli u 22. minutu, Majkl Antonio je kaznio grešku odbranu Zagrepčana, a dva minuta kasnije imali su šansu i za 2:0, ali je Livaković sjajno odbranio.

Nikola Vlašić je u 44. minutu mogao da postigne drugi gol za tim iz Londona, bio je za malo neprecizan, ali sve je riješeno u 50. minutu.

Deklan Rajs je povukao loptu, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio po sredini gola za 0:2