2
6
zvezda
Crvena zvezda - Vojvodina / Twitter

Crvena zvezda je savladala Vojvodinu na “Karađordu” sa 2:1 (0:1), posle preokreta, u okviru 16. kola Super lige Srbije. Izabranici Dejana Stankovića su boljom igrom došli do trijumfa, a pogotke su postigli Milan Pavkov i Aleksandar Dragović.

Izabranici Dejana Stankovića su pokazali veliku inicijativu od samog starta utakmice. Veliku šansu imao je Mirko Ivanić u 20. minutu, kada je posle oštrog centaršuta Milana Gajića, uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je gađao pored gola.

Prijetila je Vojvodina u nastavku. Zicer je imao Momčilo Mrkajić u 27. minutu, kada je Devetak dobro centrirao, a napadač Novosađana bio sam na pet metara, ali je bio neprecizan.

Šok za Crvenu zvezdu uslijedio je četiri minuta kasnije, kada je mladi Mirko Topić izveo slobodan udarac, a Aleksandar Dragović promijenio pravac lopte i tako prevario kapitena Milana Borjana za vođstvo domaće ekipe od 1:0.

Beogradski crveno-bijeli imali šanse da izjednače do poluvremena. Pokušao je Pavkov u 34. minutu, ali je sa gol linije intervenisao igrač Vojvodine, da bi u završnici prvog poluvremena stativa sačuvala Nikolu Simića, kada je mladi Petar Stanić uputio udarac.

Novosađani su se dobro branili, ali su i dobro otvarali kontre. Imali su svoje šanse da udvostruče prednost, ali nisu uspjeli da ih realizuju. Sa druge strane Crvena zvezda je bila konkretnija, ali nije iskoristila nekoliko zicer situacija.

Značila je pauza od 15 minuta za beogradskih crveno-bijele. Vratili su se svježi i snažno su napali od starta drugog poluvremena. U 49. minutu Aleksandar Katai je dobro centrirao, a Pavkov je “zatresao” mrežu, ipak gol je poništen zbog ofsajda, ali samo četiri minuta kasnije Stanić je proigrao napadača iz Begeča, koji je ovog puta pogodio pod prečku za izjednačenje.

Dobrom igrom, Crvena zvezda je uspjela da dođe do preokreta u nastavku. Aleksandar Dragović se iskupio za auto-gol i pogodio za vođstvo beogradskih crveno-bijelih 2:1 u 61. minutu.

Stvarala je Vojvodina pritisak na zadnju liniju Beograđana, ali bez ozbiljnije prilike da ugroze Borjanov gol. U nastavku je Crvena zvezda sve držala pod kontrolom, posjed je bio na njihovoj strani, a s obzirom da su Novosađani bili bezopasni na kraju meča, priveli su utakmicu kraju i osvojili sva tri boda.

Navijači Crvene zvezde su na meču podigli transparent, kao znak podrške kondicionom treneru Federiku Panonćiniju, koji je posle duela sa Midtjilandom pogođen tvrdim predmetom.