Argentina se kockala, ali stigla do 1/4 finala Mundijala (VIDEO)

Argentinska fudblaska reprezentacija pobjedom nad Australijom (2:1), obezbijedila je plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

“Gaučosi” su tokom većeg dijela meča dominirali, imali su i komotno vođstov od 2:0, ali je u samom finišu Australija umalo izborila produžetke.

Dugo su izabranici Lionela Skalonija kružili oko gola “kengura”, ali nijesu uspjeli da probiju disciplinovanu odbranu rivala.

Tako je bilo sve do 35. minutu kada je Otamemendi odložio loptu za Mesija koji je praktično izmislio gol…

Bio je to 789. pogodak u karijeri za jednog od najboljih fudbalera svih vremena, u svom 1.000. meču.

Nakon vođstva, Argentina je igrala dosta strpljivije i sigurnije, a kada je golman Rajan u 57. minut poklonio pogodak Hulijanu Alvaresu bilo je jasno da će “gaučosi” na megdan Holandiji.

Australija praktično nije postojala na terenu, a onda je u 77. minutu, gotovo ni iz čega, stigla do gola.

Gudvin je šutirao, a lopta se odbila od Fernandesa i završila u golu.

Australije je samo četiri minuta kasnije imala dobru pšansu preko Behića, ali je Lisandro Martines odlično reagovao.

U finišu utakmice Argentina je propustila par dobrih šansi, a onda je i Kul u sudijskoj nadoknadi umalo izjednačio.

Na kraju, Argentinci nastavljaju put ka “boginji”.