Japan je slavio pogotkom Asana za 2:1, FOTO: Twitter
Još jedan spektakl na Svjetskom prvenstvu u Kataru – fudbaleri Japana poslije preokreta pobijedili selekciju Njemačke rezultatom 2:1

Saudijska Arabija juče je režirala najveće čudo u istoriji fudbalske igre pobijedivši Argentinu 2:1, a danas u Kataru još jedan šok – na Svjetskom prvenstvu čuda popularni samuraji savladali su Njemačku 2:1!

Počelo je poništenim pogotkom Maede, napadač Seltika je bio u ofsajdu, a nakon toga uslijedila je dominacija Njemačke, krunisana je u 33. minutu. Golman Gonda je srušio Rauma, a najstrožiju kaznu iskoristio Gundoan.

Na startu drugog poluvremena je Njemačka bila blizu da duplira prednost – Gnabri je pogodio prečku, Gundoan stativu, Musijala je poslao loptu preko gola, a odlični Gonda (uprkos skrivljenom jedanaestercu) sjajno branio.

Od ulaska Asana i Doana sve se promijenilo u igri Japana. “Samuraji” su djelovali brže, agresivnije, hrabrije, a to se isplatilo u 75. minutu kada je Doan zakucao loptu u mrežu. I kada su se očekivali uraganski napadi Njemaca, pojavio se nekadašnji ofanzivac Partizana, pobjegao iza leđa protivničke odbrane i zakucao loptu u mrežu – sjajan gol Asana za ogromno slavlje Japanaca i novu senzaciju Kataru!

Spektakularna utakmica u Japanu koja potvrđuje koliko se fudbal izjednačio širom svijeta!