Završena 4 meča subotnjeg programa Bundeslige, bez pobjede domaćina

5
76
Odigrane su 4 utakmice današnjeg programa 27. kola prve njemačke lige. Na tri meča slavili su gosti, jedan je završen podjelom bodova.

Bajer je u Menhengladbahu ostvario značajnu pobjedu protiv direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona. Pobjeda nad Borusijom “farmaceutima” je donijela treće mjesto na tabeli i 52 osvojena boda.

Leverkuzen je krenuo silovito u nastavak sezone i ostvario drugu uzastopnu pobjedu u gostima. Dvostruki strijelac na meču protiv Borusije bio je Kai Havrec, a gol za goste još je postigao i Bender. Jedini strijelac kod domaćina bio je Tiram.

Drugu pobjedu u nastavku sezone upisala je i ekipa Borusije iz Dortmunda i trenutno prišla vodećem Bajernu na samo bod.

Milioneri su slavili u Volfsburgu rezultatom 0:2. Strijelci su bili Gerero, koji je gol dao i Šalkeu u prošlom kolu, i Hakimi. Hakimi je ujedno i asistirao za prvi gola. Asistent kod drugog gola bio je Džejdon Sančo, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu.

Verder je slavio minimalcem na gostovanju u Frajburgu, ali su gosti do samog kraja morali da strepe za pobjedu. Igrao se 89. minut meča kada je mrežu gostiju zatresao Gulde, ali naknadnom provjerom VAR-a gol je poništen. Jedini regularno priznati gol na meču djelo je Leonarda Bitenkura iz 19. minuta utakmice.

Fenjeraš Paderborn uspio je da na svom terenu sačuva bod u duelu sa Hofenhajmom. Meč je završen rezultatom 1:1, a oba gola postinuta su u prvih 10 minuta.

Osvojeni bod na današnjem meču domaćinu će slabo šta značiti u nastavku borbe za opstanak, jer se tim sa “Banteler arene” nalazi na poslednjem mjestu sa svega 18 bodova, 9 manje od zone spasa.