Verder
Meridianbet: Bundesliga

Odigrane su utakmice subotnjeg programa 29. kola Bundeslige.

Herta je ostvarila drugu pobjedu na svom terenu u nastavku sezone. Ekipa trenera Bruna Labadije slavila je rezultatom 2:0 protiv ekipe Augsburga.

Tim iz Berlina poveo je majstorijom Dilrosuna, da bi konačan rezultat, u sudijskoj nadoknadi, postavio Kšištof Pjontek, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Važna tri boda u borbi za opstanak ostvarila je ekipa Verdera, kojoj je ovo druga pobjeda u gostima u nastavku šampionata, uz po jedan poraz i neriješen rezultat kod kuće. Danas je u Gelzenkirhenu minimalnim rezultatom savladan Šalke.

Ekipa iz Bremena se i dalje nalazi u opasnoj zoni, ali sada se nazire izlaz iz teške situacije, pogotovo što Verder u nastavku sezone, izuzev prvog meča i poraza od Bajera, pruža dobre partije.

Ajntraht je slavio u gostima kod Volfsburga sa 2:1. Meč je odlučen u 85. minutu kada je pobjedu ekipi iz Frankfurta donio Daiči Kamada.

Ekipa Hofenhajma je slavila u Majncu sa 1:0 i sa 42 osvojena boda došla na diobu 6. mjesta Bundeslige koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Jedini gol na meču djelo je reprezentativca Togoa Ihlasa Beboua iz 43. minuta utakmice. Prethodno je, u 27. minutu, ekipa iz pokrajine Baden-Vitemberg promašila jedanasterac.

Bajern je “petardom” ispratio Dizeldorf sa “Alijanc arene”. Tim iz Minhena nezaustavljivo grabi ka svojoj 30-toj tituli šampina Njemačke. Dvostruki strijelac na meču bio je Robert Levandovski, koji se tako učvrstio na čelu tabele najboljih strijelaca sa 29 golova.

rezultati:

subota:

Herta – Augsburg 2:0 (Dilrosun 23’ Pjontek 90'+3)

Šalke 04 – Verder 0:1 (Bitenkur 32’)

Volfsburg – Ajntrahr 1:2 (Mbabu 58’ – Silva 27’ p. Kamada 85’)

Majnc – Hofenhajm 0:1 (Bebou 43’)

Bajern – F. Dizeldorf 5:0 (Jorgensen 15’ a.g. Pavard 29’ Levandovski 43’ 50’ Dejvis 52’)