ABA LIGA: Crvena zvezda Meridianbet bez muke slavila protiv Cibone

Crvena zvezda Meridianbet rutinski je savladala ekipu Cibone rezultatom 84:56, što joj je omogućilo povratak na prvo mjesto na tabeli ABA lige.

Crveno-bijeli su do velike pobjede protiv nekada velikog rivala, a sada daleko od jedne od najboljih ekipa koje se takmiče u ABA ligi stigli prilično lako.

Riješio je Janis Sferopulos da odmori tokom ovog meča Nemanju Nedovića, pa se tom prilikom konačno probudio Majk Tobi.

Tobi je apsolutno blistao u prvom poluvremenu igre, a sa svoje dvije trojke iz dva pokušaja i ukupno 14 poena bio je zaslužan za toliku prednost Zvezde na poluvremenu (46:29).

Cibona je kratko uspjela da odoli napadima crveno-bijelih, ali je na krilima apsolutno najboljeg igrača ove sezone Luke Mitrovića Zvezda stigla do preokreta.

Druga polovina utakmice tekla je laganim tempom, pošto je pobjednik očigledno već bio poznat. Ipak, Sferopulos je na kraju treće četvrtine oštro kritikovao igrače nakon čega su se uozbiljili i rutinski priveli utakmicu kraju.

Nakon pobjede koja im je donijela vodeće mjesto u ABA ligi, Crvena zvezda Meridianbet gostuje Valensiji pa Baskoniji u utakmicama Evrolige.