aba
Košarkaši Mege savladali su ekipu Primorkse, koja je inače fenjeraš ABA lige, ali na ovom meču to nije bilo tako primjetno. Igrali su se produžeci, nakon kojih je Mega izašla kao pobjednik, rezultatom 71:69.

Vodili su Slovenci maltene tokom cijelog prvog poluvremena. Doduše, nijednog trenutka nijesu imali neku osjetnu prednost, ali dovoljno da na poluvrijeme odu sa 42:37.

Za razliku od prve četvrtine koja je bila jako efikasna, u trećoj je viđena jako loša košarka gdje je postignuto ukupno 14 poena?! Od toga je Primorska ubacila pet, a ekipa Mege devet…

Sve je to navodilo da ćemo gledati prilično nervoznu i uzbudljivu završnicu što smo na kraju i dobili.

Na minut prije kraja su Slovenci imali tri poena prednosti, ali je Milenko Tepić pogodio za tri poena (63:63). Obije ekipe su nakon toga mogle da dođu do trijumfa, ali smo umjesto toga ušli u produžetak.

Tamo se bolje snašla ekipa Mege koja je poenima Milenka Tepića sa linije slobodnih bacanja stigla do važne pobjede.

Kod Mege se istakao Marko Simonović koji je upisao 15 poena, a heroj Milenko Tepić 11. Primorska je večeras igrala samo na pogon Luke Vončine i Blaža Mesičeka koji su briljirali sa 22 poena, odnosno 21.