8. kolo ABA lige
8. kolo ABA lige / Twitter
Osmo kolo ABA lige otvorili su košarkaši Krke pobjedom u Čačku nad Borcem. Gosti iz Slovenije pobjedu su odnijeli u finišu na penale, 90:86.

Duel jedine dvije ekipe koje su imale po samo jednu pobjedu donio je veliku dramu.

Od starta je gostujuća ekipa bila konkretniji rival. U prvom poluvremenu postigli su 50 poena, pa su Čačani jurili rezutlat u nastavku.

Uspješnom serijom, Borac je prišao na -5, a zatim je Nerandžić u poslednjem minutu pogodio za 86:86. Uslijedila je penal serija u kojoj je Krka vezala četiri poena, pa su Slovenci upisali drugu pobjedu u ABA ligi.

Najefikasniji je bio Škifić sa 28 poena, a 14 je postigao Adin Vrabac. Kod Čačana sa 24 poena istakao se Nemanja Todorović, dok je 18 postigao Kočović.