Armani
Evroliga/Armani
Košarkaši milanskog Armanija došli su do nove pobjede, pošto su u 20. kolu Evrolige u gostima savladali berlinsku Albu 84:70.

Italijanski klub potvrdio je odličnu formu na gostujućim terenima, pošto je u elitnom klupskom evropskom takmičenju zabilježio četvrti vezani trijumf na strani. Poslije Fenerbahčea, Anadolu Efesa i Reala na red je došla Alba.

Osim prve četvrtine igrači Albe nisu ozbiljno priprijetili ekipi Etorea Mesine. Taj period je domaćin dobio 18:13, ali već sredinom druge četvrtine serijom 16-5 Armani je došao do +9 i promijenio tok utakmice. Samo jednom do kraja dopustili su gosti njemačkom timu da se primakne na manje od tih devet razlike, kada su u trećoj četvrtini došli do -6, ali rutinski je Armani priveo meč kraju.

Kod pobjednika Zek Ledej je bio najefikasniji sa 16 poena, po 14 su postigli Điđi Datome i Kevin Panter. Na drugoj strani Lemers je zabilježio 18, a Grejndžer 16 pogodaka.

Armani je sada poravnat na četvrtom mjestu sa Bajernom, pošto oba tima imaju skor 12-7, a trećeplasirani Real ima takođe 12 pobjeda, ali i utakmicu manje. Alba je na 14. mjestu sa 7-13.