Asvel bolji od Bajerna

Bajern je na kraju stigao veliki zaostatak, ali je u finišu poražen od , uprkos 18 poena Vladimira Lučića.

Nakon uvodnih, ujednačenih minuta, ekipa Bajerna prva je stigla do prednosti. Pogađao je Lučić, koji se konačno oporavio od povrede, te ponovo predvodi Bavarce. Međutim, timu Andree Trinkijerija je u prvih deset minuta nedostajao bar još jedan raspoloženi igrač, što je Asvel iskoristio i otišao na odmor sa košem prednosti.

Priključio se Rejnolds u nastavku, pa su gosti preuzeli vođstvo, ali ne zadugo. Boljom organizacijom igre, Asvel je imao kontrolu lopte u svojim rukama. Doduše, pomogao je i Bajern greškama i promašajima. Bavarci su pak iskusno znali da dobiju prekršaj, ali nisu koristili novu priliku, te je domaći sastav u finišu poluvremena, preko Dioa i Kola stekao devet poena prednosti, 44:35.

Nakon pauze, Bajern je čak tri minuta bio bez pogotka, dok je prednost francuskog sastava rasla. Nisu se Francuzi uplašili velikog, favorizovanog rivala, pa su preko Lajta stigli i do +16. Sili je sa penala dao priključak Bavaraca, ali kako je vrijeme odmicalo, igra Bajerna nije obećavala finiš u kom stižu do velikog preokreta. Ritam Asvela nije opadao, te su pred poslednji kvartal imali 14 poena prednosti.

Nakon svakog pokušaja Bavaraca, Asvel je imao pripremljen odgovor. Šuterima nije drhtala ruka, ali je i Bajern uspio da smanji na 72:62. Boldvin i Lučić su kreirali gostujuće napade, prišao je Bajern na -6, potom i na dva minuta do kraja na 77:76. Nakon trojke, stao je Lučić na liniju za slobodna bacanja, 77:77.

Kol i Fol su na 70 sekundi do kraja vratili Francuzima +4, ali za ekipu Andree Trinkijerija, meč nije bio završen. Nakon tajm-auta uzvratio je Rejnolds, ali je na drugoj strani Kol ponovo pogodio, te je Asvel imao četiri poena na 15 sekundi do kraja.  Poslao je Boldvin Kola na liniju za slobodna bacanja, ali nije pogriješio, a na kraju je pobjeda ostala u Francuskoj, 87:79.