Atlanta
Twitter/Atlanta
Ekipa Atlanta Hoksa slavila je u Teksasu, protiv San Antonio Sparsa, nakon dva produžetka – 134:129.

Ekipu Atlanta Hoksa predvodili su Bogdan Bogdanović, Klint Kapela i Tre Jang.

Atlanta je gotovo cijelu utakmicu vodila. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 22:32. Domaći Sparsi su do poluvremena uspjeli da spuste prednost na šest poena.

Treću četvrtinu odlično otvara Bogdanović sa dvije trojke i odvodi ekipu Hoksa ponovo na dvocifrenu prednost. Međutim, domaćini se do kraja četvrtine vraćaju na svega 4 poena zaostatka.

Neizvjesno je bilo u četvrtom kvartalu, San Antonio je istopio prednost rivala, ali je Bogdanović trojkom na dva i po minuta do kraja donio šest poena prednosti Atlanti. Međutim, Rudi Gej i Dežonte Mari su doveli San Antonio na pola koša zaostatka, a Derozan je iskoristio polovičan učinak Treja Janga sa linije penala da dvojkom odvede meč u produžetke.

Na kraju prvog produžetka ponovo je bilo neriješeno, Bogdan je pogodio koš za pobjedu ali je vrijeme isteklo prije nego je loptu ispustio iz ruka.

U drugom produžetku je i dalje bilo neizvjesno i tek na kraju trojkom Galinarija je meč odlučen, dok je Tre Jang sa slobodnih bacanja samo potvrdio pobjedu.

Bogdanović je ovosezonskim rekordom od 28 poena, po pet skokova i asistencija imao ključnu ulogu u slavlju Hoksa.

Odlične partije pružili su Klint Kapela sa 28 poena i 17 skokova i Tre Jang sa 28 poena i 12 asistencija.

U taboru Sparsa, Demar Derozan je upisao 36 poena i devet asistencija, a Derik Vajt 29 poena.