Bajern Minhen
Twitter/Bajern Minhen
Bajern Minhen je slavio u drugom meču polufinala njemačke lige protiv Ludvizburga rezultatom 82:72.

Rezultat je bio neizvjestan samo u prvoj četvrtini. Već do poluvremena je Bajern imao dvocifrenu prednost koju je uspio da održi do kraja utakmice.

Di Džej Sili je postigao 22 poena za Bajern Minhen u pobjedi na gostovanju nakon čega su evroligaši izjednačili rezultat na 1-1 u seriji.

Vladimir Lučić je imao 14 poena i 6 skokova, kao i Pol Zipser i Džajlen Rejnolds koji su takođe upisali 14 ponea za Bajern. U drugoj četvrtini su igrači Andree Trinkijerija slavili 23-14 i tako došli do prednosti koju Ludvizburg nije ugrozio. Bili su raspoloženi u šutu za tri poena gdje su pogodili 10 od 19 šuteva.

Džona Radebo je predvodio Ludvizburg sa 20 poena, 9 skokova i 2 asistencije.

Sledeći polufinalni duel ovih timova na programu je u srijedu 2. juna (20.30) u Minhenu.

Drugi polufinalni par Alba – Ulm igraju revanš u utorak, 1. juna (20.30) u Berlinu, a Ulm vodi 1:0 u seriji.