Bajern Minhen savladao Albu, Milano bolji od Asvela

U njemačkom derbiju Trinkijerijev Bajern Minhen, kao gost, došao je do prve pobjede u Evroligi ove sezone pobjedom nad Albom u Berlinu 90:72.

Bajern Minhen je nakon teškog poraza u produžecima od Milana u prvom kolu Evrolige, došao do pobjede u derbiju Njemačke protiv Albe. Alba je tako upisala i drugi poraz iz isto toliko mečeva.

Alba je bolje otvorila meč i vodila 6 razlike na kraju prve četvrtine ali je sjajna druga četvrtina Bajerna odmah stavila tačku na meč. Naime, Bajern je dobio drugu četvrtinu 31:9 i tako do kraja meča samo održavao prednost.

U Albi najefikasniji je bio Eriksen sa 15, dok je Grendžer uz 10 poena upisao i 6 asistencija.

Kod pobjednika četiri igrača su bila dvocifrena – Vejler Bab 15, Boldvin i Lučić 14, Rejnolds 12 poena. Lučić je bio najbolji skakač sa 6 skokova dok su Brej, Bab i Boldvin upisali po 4 asistencije.

Milano je dosta lako došao do druge pobjede u Evroligi. Italijani su savladali ASVEL rezultatom 87:73.

Šilds je postigao 17, Rodrigez 13, dok su Moraskini, Lidej i Datome postigli po 10 poena. Lidej je imao 9 skokova a Dilejni 8 asistencija uz 9 poena.

U Asvelu najefikasniji je bio Noa sa 12, dok su Fol i Kol postigli po 10 poena.