Bajern minhen vs efes
Bayern Munich vs Anadolu Efes/Twitter
Ekipa Bajern Minhena je u sjajnoj formi, što su potvrdili pobjedom ovoga puta protiv Anadolu Efesa, jednog od favorita za osvajanje Evrolige, rezultatom 74:71.

Odlično je Andrea Trinkijeri posložio kockice u Bajernu koji igra ponajviše na pogon Vladimira Lučića.

To doduše, nije bilo vidljivo u prvoj četvrtini koju je Efes započeo serijom 10:3. Uzvratio je Bajern koji je do kraja četvrtine došao do egala.

Gosti iz Minhena su gotovo u potpunosti kontrolisali dešavanja na parketu u drugoj četvrtini, da bi Efes stigao do vođstva u trećoj.

Ušlo se u vrlo neizvjesnu završnicu, ali je Bajern od rezultata 70:70 za minut postigao četiri poena zahvaljujući Džejlenu Rejnoldsu koji je ubacio dva koša.

U pobjedničkoj ekipi istakao se pomenuti Rejnolds sa 14 poena, ali je najkorisniji igrač svakako bio Vejn Boldvin sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 11 asistencija.

Vladimir Lučić nije pružio još jednu brutalnu partiju, međutim bio je više nego dobar i do kraja meča je upisao sedam poena uz devet skokova.

Kod Efesa Tibor Plajs je ubacio 19 poena, pratio ga je fantastični Šejn Larkin sa 13. Vasilije Micić nije imao šutersko veče (1/8 za dva poena i 2/7 za tri) i na 12 poena je dodao četiri asistencije i upisao jedan sjajan potez: