Barselona
Barselona je izborila plasman u finale ABA lige. Katalonci su nakon velike drame savladali Milano sa 84:82.

Nakon prvog poluvremena je djelovao da će Katalonci manje-više rutinski slaviti, međutim, Italijani su uspjeli da se vrate u trećoj četvrtini da uvedu meč u neeizvjesnost.

Posljednju dionicu obilježila je rezultatska klackalica i u posljednjih tridesetak sekundi ušlo se sa egalom.

Panter je mogao Milanu da donese potpun preokret, ali je promašio šut na deset sekundi do kraja, da bi u narednom napadu, praktično u posljednjoj sekundi Kori Higins pogodio za pobjedu katalonskog tima.

Najbolji u pobjedi Barse bio je Mirotić sa 21 poenom, a pratio ga je Kalates sa 17. Kod italijanskog tima Panter je ubacio 23, a Micov 14 poena.