Barselona savladala Zenit

Barselona je večeras savladala Zenit u trećoj utakmici četvrtfinalne serije Evrolige i sada je u prednosti 2:1. Za dva dana, ponovo u Rusiji biće odigrana i četvrta utakmica.

Tada će ekipa Šarunasa Jasikevičijusa imati priliku da obezbijedi plasman na završni turnir u Kelnu, ali možda i tim Ćavija Paskvala seriju dovede do majstorice. Večerašnji duel završen je rezultatom 70:78 (16:16, 17:18, 18:21, 19:23).

U prvom poluvremenu timovi su se smjenjivali u vođstvu, a posle prvih 20 minuta gost je imao prednost od jednog poena. U poslednju dionicu se ušlo sa +4 za Barselonu. Najveći doprinos su dali Brendon Dejvis i Kajl Kurik koji su zajedno ubacili 29 poena od ukupnih 55.

Na samom početku poslednje dionice, nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Bili Beron je trojkom smanjio na 55:54. Međutim, u narednim minutima Barselona se opet povećara prednost, a prve poene u utakmici postigao je povratnik Pau Gasol sa linije slobodnih bacanja, za 63:58.

Zenit su u životu održavali Beron i Vil Tomas, ali je Adam Hanga povećao na 68:62. Zatim su slobodna bacanja Korija Higinsa donijela i prednost od 70:62. Do kraja duela prednost je samo održavana.

Kada je riječ o strijelcima, vodeći u timu iz Španije bio je Dejvis sa 22 poena,a za njim Kori Higins sa 16, Kajl Kurik sa 13, Nikola Mirotić sa 11… Gasol je ostao na pomenuta dva poena. Brendon je bio i najbolji skakač sa osam uhvaćenih lopti.

Za Zenit Beron je postigao 19 poena (3/5 za tri), a Aleks Pojtres 14. Vil Tomas i Kevin Pangos su ubacili po deset.

Ostali parovi četvrtfinala Evrolige su Armani – Bajern (2:0), CSKA – Fenerbahče (2:0) i Anadolu Efes – Real Madrid (2:1). Fajnal for će biti održan u Kelnu od 28. do 30. maja.