Baskonija u trileru slavila protiv Panatinaikosa

Baskonija je došla do svoje prve pobjede u ovosezonskoj Evroligi pobijedivši ekipu Panatinaikosa rezultatom 81-79.

Grčka ekipa je počela utakmicu dobro, vodila nakon prvih deset minuta rezultato 15-17, ali su domaći preokrenuli do poluvremena gdje su imali prednost od pet poena – 40:35.

Nakon dobre igre u drugom poluvremenu na minut ipo do kraja utakmice Deril Mejkon je poravnao rezultat na 79-79 trojkom preko ruke domaćeg centra. U idućem napadu Džejson Grendžer je fauliran i bio je bez greške sa linije za slobodna bacanja što se ispostavilo da su najvažniji poeni na utakmici za ekipu Baskonije.

Janis Papapetru je pokušao da sa šutem za tri poena donese pobjedu ekipi Panatinaikosa ali nije bio uspješan.

Rokas Giedraitis i Simone Fontekio su postigli po 16 poena za ekipu Duška Ivanovića, dok su Sedekerskis sa 15 i Grendžer sa 12 poena i devet asistencija pomogli pomenutom dvojcu.

Papapetru je bio glavni igrač Panatinaikosa sa 22 poena i četiri asistencije, Deril Mejkon je dodao 13 za “Zelene” koji sada imaju jednu pobjedu i dva poraza.