Atalanta
Twitter/Bogdanović

Bogdan Bogdanović, košarkaš Atlante, još jednom odličnom utakmicom ušao je u istoriju NBA.

Atlanta je kao domaćin ugostila Vašington i na kraju stigla do pobjede rezultatom 125:124.

Bogdanović je meč završio sa sedam pogođenih trojki i 25 poena, od čega je osam postigao u poslednjoj četvrtini.

Bek Atlante šutirao 12 puta sa distance, a za dva poena je pogodio jedan od pet šuteva, a uz poenterski učinak imao je pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Nakon rezultatske klackalice u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 61:62, Atlanta je u trećoj četvrtini odličnom odbranom zadržala rivala na 17 poena, što je bilo dovoljno za ubjedljivu prednost, ali ne i za sigurnu pobjedu.

Vestbruk je poveo svoju ekipu i, u četvrtini u kojoj je Vašington postigao 45 poena, uspio je da uđe u neizvjesnu završnicu, ali ne i više od toga.

Vestbruk je meč završio sa 28 poena, 21 asistencijom i 13 skokova, ali i promašenim šutom za pobjedu. Plejmejker je zabilježio 182. tripl-dabl učinak u karijeri i time je prestigao Oskara Robertsona na prvom mjestu svih vremena.

Hačimura je za Vašington dodao 20 poena.

Bogdanović je sa druge strane imao nekoliko raspoloženih saigrača, a najefikasniji je bio Tre Jang sa 36 poena uz devet asistencija. Džon Kolins je postigao 28, a Klint Kapela 10 uz 22 skoka.