Boston izjednačio protiv Milvokija, Tejtum brojao do 46

Ekipa Bostona, predvođena odličnim Džejsonom Tejtumom, savladala je Milvoki sa 108:95 i stigla do posljednjeg izjednačenja u seriji Istoka.

Utakmica se odvijala na način kao i prošla kada je Milvoki u posljednjoj četvrtini napravio preokret i slavio, ali to nije dozvolio Džejson Tejtum sa svojih 46 poena, što je donijelo treću uzastopnu pobjedu za gostujući tim u ovoj seriji.

Devet minuta do kraja ekipa iz Viskonsina smanjila je prednost rivala sa 14 na četiri poena. Tejtum je, tada, postigao 16 od 26 poena svog tima u posljednjoj dionici i na taj način slomio rivala.

Osim Tejtuma u ekipi Seltiksa su se istakli Džejlin Braun sa 22 i Markus Smart sa 21 poenom.

Na drugoj strani sjajnu partiju pružio je Janis Adetokunbo, koji je postigao 44 poena, uz 20 skokova i šest asistencija.

Odlučujući meč igra se u Bostonu, a pobjednik ide u Majami gdje u utorak počinje finale Istoka.