Briset
Twitter/Legion Hoops
Ošae Briset postigao je rekord karijere sa 27 poena i jedan je od četiri košarkaša Indijane sa najmanje 20 poena, dok su Pejsersi savladali Seltikse rezultatom 128-107.

Indijana i Boston su ušli u nedeljni meč sa suprotnim nizovima, pri čemu su Seltiksi izgubili samo jednu utakmicu od 29. januara, a Pejsersi su izgubili osam od prethodnih devet.

Ali iza izbalansiranog poentiranja igrača Pejsersa i dominantne druge i četvrte četvrtine, Briset i ekipa su stigli do svoje najveće pobjede otkako je 22. novembra pobijedila Čikago sa 32 poena razlike.

Tajris Haliburton, Badi Hild i Malkolm Brogdom su postigli svi po nekoliko trojki i postigli 22, 21 i 20 poena, po redu. Haliburton je šutirao 4 od 6 za tri poena, uključujući trojku prije isteka vremena na kraju prvog poluvremena, za vođstvo 66-55.

Briset je predvodio Indijanu kada su trojke u pitanju. Pejsersi su postigli 17 trojki iz 33 pokušaja a Ošae je postigao šest.

Džejlen Smit, koji je takođe dodao dvije trojke, imao je dabl dabl za Pejserse sa 12 poena i 10 skokova. Čak sedam košarkaša Indijane je bilo dvocifreno, a Duarte i Džekson su dodali po 11 poena.

Tejtum je predvodio Boston sa 24 poena, dok je Džejlen Braun imao 23 poena uz osam asistencija. Robert Vilijams je upisao novi dabl dabl sa 10 poena i 11 skokova.

Seltiksi su smanjili zaostatak na sedam poena u četvrtoj četvrtini, ali su Pejseri zaključili utakmicu serijom od 29-15 koja je trajala skoro osam minuta.