Bruklin lako sa Golden Stejtom

Košarkaši Bruklin Netsa pobijedili su rezultatom 125:99 Golden Stejt Voriorse na otvaranju sezone NBA lige.

U prvom meču nove sezone Bruklin Netsi su pregazili bivše NBA šampione, ekipu Golden Stejt Voriorsa. Na parket se vratio i jedan od najboljih napadača današnjice – Kevin Durent.

Kevin Durent kao da nije ni pauzirao čitavu prethodnu godinu. Već u prvoj dionici je ubacio 10 poena, pa se preselio na klupu i do kraja ubacio još 12 poena. Kajri Irving je takođe bio sjajan. Kao i Durent brzo je postao dvocifren, ali je Irving na kraju bio najefikasniji sa 26 poena.

Poveli su Golden Stejt Voriorsi sa 4:2, a onda je su Netsi napravili seriju 24:7 i otišli na 15 poena razlike. Odgovorio je Keli Ubre Džunior sa dva atraktivna poteza, ali su potom rezervisti Bruklina preuzeli stvari u svoje ruke, Lavert se razigrao i očuvao višak od 15 poena za domaćina na kraju prve četvrtine.

U drugoj četvrtini se vidjela još veća razlika, sada među rezervistima. Lavert, Prins i Alen su bez problema izlazili na kraj sa Viginsom, Bejzmorom i ostalim rezervistima Golden Stejta. Vigins, nekadašnji prvi pik na draftu, nije mogao ništa da pogodi. Na kraju je završio utakmicu sa 13 poena uz pogođena 4 šuta iz 16 pokušaja.

Kad je krenuo Golden Stejt da se vraća polako u meč ponovo su ušli Durent i Irving i razlika se popela na nedostižnih 21. Nije se mnogo šta promijenilo ni u nastavku, bez puno muke Bruklin je održavao veliku prednost. Nisu se previše trošili Durent i Irving. Utakmica je u prvih 24 minuta već bila riješena, pa je Spenser Dinvidi sjajno otvorio drugo poluvrijeme, a onda su se Lavert i Durent priključili.

U poslednju četvrtinu se ušlo sa 99:69 u korist Netsa, pa su utakmicu završili uglavnom rezervisti.

Netsi su slavili sa 125:99, a sa 26 poena je najefikasniji bio Kajri Irving, a Kevin Durent je postigao 22 poena, dok je 20 imao Karis Lavert.

Na drugoj strani je sa 20 poena najefikasniji bio Stef Kari, a 19 je imao mladi Džejms Vajzmen.