Budućnost
Aba/Budućnost
Košarkaši Budućnost VOLI-ja savladali su ekipu Borca iz Čačka 86:83 u okviru trećeg kola ABA Lige.

U jednoj pravoj rovovskoj borbi u kojoj su gosti iz Čačka pokazali da pobjeda nad Partizanom nije bila slučajnost, plavo bijeli su morali, baš kako je najavio trener Petar Mijović da igraju jako svih 40 minuta meča.

Košarkaši Budućnosti su uspjeli da upišu pobjedu u posljednjim sekundama meča. Ponovo je fenomenalnu patiju pružio Nikola Ivanović koji je bio MVP meča sa 27 poena, 5 asistencija i dvije ukradene lopte.

Čačani  su bolje otvorili meč i na samom startu napravili seriju od 6:0. Nakon par izgubljenih lopti domaćih košarkaša i rezultata 10:2, Petar Mijović je bio primoran da zove timeout.

Nakon mini pauze Petar Popović sa dvije vezane pogođene trojke vraća timu rezultatski priključak. Popović je inače bio i najbolji igrač u prvoj dionici sa postignutih 10 poena.

U drugoj četvrtini odličnu rolu je imao Nikola Ivanović. On je u ovom periodu ubacio 13 poena (dvije trojke), podijelio 3 asistencije.  Suad Šehović je sa dvije vezane trojke vratio rezultat u egal, a polaganjem Džasitna Kobsa, prvi put su plavo bijeli poveli na 40 sekundi do kraja druge četvrtine.

U trećoj četvrtini viđena je fizički jaka košarka, igralo se na ivici faula što se i odrazilo na rezultat iste. Ivanović i Popović su pogađali van linije 6,75 za održavanje rezultatske prednosti.

U posljednjoj četvrtini Ivanović je imao svoj šou, sa 7 vezanih poena, od ukupno 11 u ovom periodu. Izledalo je tada da će Budućnost meč laganije privesti kraju, ali ekipa iz Čačka se nije predavala i na kraju uspjela da se vrati rezultatski u utakmicu.

Neizvjesnost je bila sve do posljednjih sekundi, kada su domaći košarkaši imali više smirenosti u završnici sa linije slobodnih bacanja.

Pored Ivanovića, dobru partiju kod Budućnosti je pružio Petar Popović sa 16 poena (3/4 za 3 poena), dok su Melvin Edžim i Draga Apić meč završili sa po 10 poena.