Budućnost odbranom "slomila" Megu: Plavo bijeli slavili u popodnevnom matineu 92:79

Budućnost Voli je slavila protiv Mege 92:79 i tako vratila za poraz iz prvog djela sezone.

“Plavo-bijeli” su u ovom neobičnom terminu, pravom popodnevnom matineu “slomili” protivnika prije svega granitnom odbranom.

Nije sve izgledalo dobro za podgorički tim, na samom otvaranju meča, jer je protivnik poveo sa 9:2, pa sa 16:8, da bi sredinom četvrtine došao i do 11 poena prednosi 21:10.

Tada na scenu stupa kapiten Suad Šehović, koji sa dvije trojke smanjuje prednost gostiju.

Milojević je vidi se u pripremi meča gledao kako da odsječe učinak ubitačnog tandema Mege Simonović-Petrušev.

U tome su njegovi igrači i uspjeli, pa je tako Marko Simović ubacio samo 4 poena, dok je Petrušev sa druge strane dao 28, ali dosta poena je postigao u trenucima kad je utakmica već bile riješena.

Budućnost je meč prelomila u drugom poluvremenu, kada su pravili više mini-serija u napadu, a u odbrani jednostavno zaustavili produkciju gostiju.

Vili Rid je gospodario reketom i upisao čak 5 blokada.

Titulu MVP-a je ponio Nikola Ivanović sa 20 poena i 6 asistencija.

Podgorički tim je ponovo kuburio sa trojkama (samo 6/27), ali je i pored toga ubacio protivniku 92 poena.

Plavo-bijeli su tako stigli na omjer od 18 pobjeda i 3 poraza.