Budućnost
Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu u četvrtoj utakmici finala ABA lige – 81:80. Tako će šampiona regionalnog takmičenja odlučiti majstorica u Beogradu.

”Plavi” su nakon velike drame u završnici uspjeli da odbrane ”Moraču”.

Iako je Zvezda većim dijelom meča kontrolisala rezultat, Milojevićeva ekipa nije se predavala i na kraju je to i urodilo plodom.

Beograđani su bili u dobrom ritmu u prvom poluvremnu, u par navrata imali su i dvocfirenu prednost, ali je Budućnost sa minus tri otišla na veliki odmor (39:42).

Ista slika viđena je i u nastavku. Zvezda je konstantno imala prednost, ponovo dvocfirenu, ali su ”plavi” uspijeli da se vrate i da uvedu meč u neizvjesnu završnicu.

Kobs je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja za 81:80 da bi u posljednjem napadu priliku za pobjedu propustio prvo Lojd a onda i Davidovac.

”Plave” su do poravnanja u seriji predvodili Kobs sa 21 poenom, kao i Mitrović sa 13. Kod gostiju Lojd je sa 23 bio najefikasniji.