Budućnost pala u Veneciji

0
4
Budućnost
Košarkaši Budućnost Volija pretrpjeli su prvi praz u ovosezonskom izdanju Evrokupa. ”Plavi” su večeras poraženi na gostovanju Veneciji – 72:67.

Već u prvom minutu meča Podgoričani su doživjeli peh, jer je Vili Rid zbog povrede napustio parket.

Uprkos velikom hendikepu u reketu, Budućnost je odlično parirala domaćinu, pa je čak na poluvremenu imala prednost od sedam poena (40:33).

Naš predstavnik je do sredine treće dionice uspio da održava prednost, ali je Venecija nakon toga zaigrala nešto bolje pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa 52:51 za goste.

Italijani su greške Budućnosti u posljednjem kvartalu (sedam izgubljenih lopti) surovo kažnjavali pa su serijom 7:0 na nešo više od jednog minuta do kraja i riješili meč.Di
Džej Sili je upisao 18 poena za ”plave”, po 12 Džastin Kobs i Edin Atić. Kod pobjednika, Mičel Vot je meč završio sa 25 poena.