3
18
Budućnost
Twitter Budućnost-Crvena Zvezda
Košarkaši Budućnosti poraženi su pred svojim navijačima od Crvene Zvezde u odloženom utakmici 15. kola ABA lige rezultatom 80:76.

Ovom pobjedom crveno-bijeli su obezbijedili prvo mjesto ligaškog dijela ABA lige i kroz čitav plej-of, iako joj je ostalo da odigra još dvije utakmice prije nego što počne doigravanje na Jadranu i borba za šampionski prsten.

Budućnost je bez obzira na ishod ovog meča znala da će biti treća na tabeli, te da će u prvom kolu plej-ofa igrati protiv FMP-a uz prednost domaćeg terena.

Tim iz Beograda je bolje otvorio meč, a odlično je Nikola Kalinić dominirao terenom jer je dosta brzo stigao do 13 poena i odvukao svoj tim do dvocifrene razlike.

Podgoričani su stvorio neku seriju, međutim Zvezda je odgovorila još jače, pa je na poluvremenu na semaforu pisalo 46:36.

Kada je u pitanju drugo poluvrijeme Zvezda je dosta opuštenije ušla u meč a Budućnost je to iskoristila da serijom 10:0 povede rezultatom 51:49.

U samu završnicu meča Zvezda je ušla sa blagom prednošću a kada je bio rezultat 71:71, Nejt Volters je vezao trojku i dvojku za +5 na dva minuta prije kraja.

Najbolji u pobedničkom taboru bio je Nikola Kalinić koji je upisao 16 poena i po četiri skoka i asistencije.

Pratili su ga Nejt Volters sa postignutih 14 poena, Luka Mitrović 12 poena, a Eron Vajt je postigao 11 poena, uz šest asistencija.

Kod ekipe Budućnosti najefikasniji je bio Di Džej Sili sa 18 postignutih poena.

Pratili su ga Jagodić-Kuridža sa 11 upisanih poena, a Danilo Nikolić i Tarolis po 10 poena.