Budućnost dozvolila seriju 14:0 u posljednjoj četvrtini, FOTO: KK Budućnost VOLI
Košarkaši Budućnosti VOLI poraženi u 5. kolu Evrokupa – ekipa Pariza savladala je “plave” u Podgorici rezultatom 77:74

Poslije mjesec, odnosno četiri vezana gostovanja, košarkaši Budućnosti konačno su odigrali meč kod kuće i pretrpjeli drugi poraz u takmičenju Evrokupa, oba pred svojim navijačima. U prvom kolu slavio je Hamburg, a večeras, u petom, Pariz, klub koji je osnovan 12. jula 2018 godine. Bilo je 77:74

Slabo je crnogorski šampion otvorio susret, pa su gosti u finišu prve četvrtine uspjeli da se odlijepe na +6 (16:22). U drugoj četvrtini prednost francuskog tima išla je i do 8 razlike, ali Budućnost se probudila, uhvatila priključak i imala egal na poluvremenu – 41:41.

Organizovanije i bolje je djelovao domaći tim tokom treće četvrtine, a kada je u posljednjem kvartalu imala +10, činilo se da Budućnost grabi ka pobjedi, uslijedila je 14:0 serija Pariza, ali i pored očajnog finiša “plavi” su imali tri situacije da izbore produžetke. Prvo je komplikovao Marko JagodićKuridža, a nakon dva promašena slobodna bacanja Tupana izabranici Vladimira Jovanovića dozvolili su ofanzivan skok rivala, da bi Eron Vajt u posljednjoj sekundi promašio trojku za produžetke.

Budućnost
Kaba je bio najefikasniji košarkaš Budućnosti, FOTO: KK Budućnost VOLI

Naš predstavnik u Evrokupu ima skor 3-2, a naredni rival u evropskom takmičenju biće Hapoel u Tel Avivu.

Gledajući učinke, najefikasniji u podgoričkom sastavu je Alfa Kaba sa “dabl-dabl” učinkom od 17 poena i 16 skokova. Fil But je ubacio 15 poena, a Trej BelHejns 10 uz 5 asistencija.

Kod gostiju, istakli su se Sims i Olmen sa po 13 poena, a Begarin je ubacio 12.