Budućnost rutinski na startu ABA lige: U "Morači" savladan Split (84:59)

Košarkaši Budućnost Volija rutinski su savladali ekipu Splita na otvaranju ABA lige 84:59 (22:18, 22:16, 23:12, 15:11).

“Plavo-bijeli” su od starta nametnuli svoj tempo i pobjeda ni u jednom trenuktu nije dolazila u pitanje.

Na samom početku meča, Vili Rid je još jednom pokazao kakvo će pojačanje da bude za Podgoričane.

Američki centar je postigao prvih 7 poena za plave. Rid je opravdao mišljenje navijača ABA lige, koji su ga izglasali za najveće potencijalno pojačanje cijele lige na poziciji centra.

U drugoj četvrtini napad ekipe Petra Mijovića je išao preko centara. Dragan Apić je u ovom periodu uspio ubaciti 6 poena ali i podijeliti tri asistencije.

Gosti iz Splita, koji su jedan od najmlađih timova ABA lige, pružili su u prvom poluvremenu koliko toliko solidan otpor. Posebno je impozantan podatak da su “Žuti” imali 10 ofanzivnih skokova u prvih 20 minuta (većinu skokova su hvatali spoljni igrači).

Budućnost za prvih 20 minuta igre je imala samo dva pokušaja za tri poena.

I jedna i druga stvar su se promjenile ulaskom kapitena Suada Šehovića u trećoj četvrtini. Iskusnom krilu “plavo-bijelih” je bilo dovoljno samo 11 minuta na parketu, da ponese nagradu MVP-a utakmice.

Šehović je pogodio sva tri šuta za tri poena, skupio je 12 poena, 4 skoka i indeks korisnosti od 16.

Navijače iz Podgorice posebno treba da raduje timska igra, koja ove sezone krasi igru Mijovićevih pulena.

Tako je čak pet košarkaša meč završilo sa dvocifrenim brojem poena, a u strijelce su se upisali svi igrači koji su bili u protokolu.
Džastin Kobs, Melvin Edžim i Suad Šehović su upisali po 12 poena, Dragan Apić je dao 11, dok je Nikola Ivanović meč završio sa 10 poena.