Budućnost slavila u trileru protiv Igokee

Budućnost VOLI je slavila u derbiju 19. kola ABA lige protiv Igokee u Laktašima 82:87 (21:20, 18:18, 21:22, 22:27).

Nakon preko više od 20 dana pauze, i reprezentativnih obaveza u FIBA prozoru kvalifikacija za Evropski prvenstvo, igrači Budućnosti su se vratili i timskim obavezama.

Meč koji je od početka do kraja bio egal, koji je pokazao zašto se ove dvije ekipe nalaze u samom vrhu ABA lige, jedna prava šahovska partija Dejana Milojevića i Dragana Bajića.

Na kraju slavlje momaka iz Podgorice, prije svega boljom koncetracijom, odličnom odbranom, ali i poenima kada je bilo najpotrebnije.

Dejan Milojević, trener Budućnost Volija, je odlučio malo da promiješa karte u startnoj postavi, pa su tako meč počeli Džastin Kobs, Fedor Žugić, Suad Šehović, Melvin Edžim i Vili Rid.

Ovakva petorka omogućila je više spejsinga u napadu, što se posebno osjetilo u kontrama.

Ipak, pauza je ostavila malo traga, pa su igrači Budućnosti tako samo u prvoj četvrtini dozvolili domaćinu da 4 puta ukrade loptu.

U drugoj četvrtini showtime Vilija Rida. Centar je dva puta hvatao lob pasove spoljne linije i atraktivnim zakucavanjima završavao akcije. Međutim američki centar je na 3 minuta do poluvremena dobio i treći faul, pa je tako morao da se preseli na klupu.

Na poluvremenu minimalna prednost domaćina od 39:38. Kod ekipe Budućnosti poeni su lijepo bili raspoređeni, pa je tako Kobs imao 8 poena, Rid 7, Šehović 6, Edžim 5, Ivanović, Danilo i Zoran Nikolić po 4.

U drugom poluvremenu obije ekipe ulaze sa jačom kontakt igrom, pa su već poslije samo 4 minuta igre obije ekipe ispunile bonus.

Sredinom treće dionice domaćin je došao do 6 poena prednosti. Dejan Milojević tada traži timeout, i nakon gosti prave seriju od 0:7.  Sjajna saradnja Edžima i Rida u ovoj dionici.

Međutim Rid pravi četvrti faul pred kraj treće četvrtine u borbi za skok u protivničkom reketu, dok Edžim na startu posljednje dionice dobija takođe četvrtu ličnu grešku.

U problemima pred start posljednje četvrtine je bio i Džastin Kobs koji je takođe imao 4 penala.

Posljednja dionica je krenula od nule, jer je rezultat poslije 30 minuta igre bio 60:60.

Igokea je ponovo imala bolje otvaranje, i ponovo su uspjeli da dođu do 6 poena prednosti.

Tada na scenu stupa Džastin Kobs. Plej je prvo pogodio za 3 poena, pa dva slobodna bacanja, pa još dva poena, čime je ekipu održao u igri.

Rid na sedam minuta do kraja meča dobija petu ličnu. Igokea je opet uspjela da ode na dva posjeda prednosti, ali onda se u taboru plavo bijelih ukazao Nikola Ivanović.

Džoni pogađa dvije trojke, asistencijama pronalazi prvo Mitrovića, koji u prodoru zakucava, pa Danila Nikolića koji pogađa za tri poena.

Dobrom odbranom Budućnost dolazi do totalnog preokrata, polovičnim uspjehom Džastina Kobsa sa linije slobodnih bacanja.

Amadeo Dela Vale je nakon ofanzivnog skoka na minut do kraja trojkom odveo plavo bijele na tri poena ali je Jošilo vratio trojku.

Na 27 sekundi do kraja Džastin Kobs fenomenalno pronalazi Danila Nikolića koji lagano zakucava.

Nikola Ivanović je uspio da blokadom Edina Atića omogući pobjedu u ovoj nevjerovatno teškoj utakmici.

Kobs je meč završio sa 18 poena i 5 asistencija, Rid, Dela Vale i Danilo Nikolić su dali po 11 poena, Nikola Ivanović 10 uz 6 asistencija, Edžim i Šehović po 9 (kapiten pogodio tri trojke iz svoje omiljene pozicije).