Budućnost slavila u beogradskom trileru

Budućnost je uspjela u nevjerovatnom meču da pobjedi Partizan u gostima, poslije dva produžetka 99:101 zahvaljujući trojci Danila Nikolića u poslednjoj sekundi meča.

Meč za infarkt, koji je na kraju iznjedrio Danila Nikolića kao apsolutnog heroja Budućnosti.

Na semaforu je stojalo 1,3 sekunde do kraja drugogo produžetka, napad prije toga plej Partizana Kodi Miler Mekintajer je pogodio nevjerovatan šut sa boka za tri poena i prednost domaćina od 99:98.

Nakon tajmauta i akcije koju je nacrtao Petar Mijović, Petar Popović je izveo loptu sa strane, a Danilo Nikolić se digao za tri poena i uz zvuk sirene donio pobjedu plavo bijelom timu.

Nikoliću je to bio 21 poen, uz nevjerovatnu statistiku. Krilni centar nije imao ni jedan promašaj na meču (5 od 5 za 2 poena, 2 od 2 za 3 poena).

Podgoričani su mnogo bolje počeli duel i konstantno su u prvoj četvrtini imali prednost, makismalno +7, a do odlaska na odmor crno-bijeli su samo dva puta uspjeli da izjednače.

U prvih 20 minuta blistao je Džastin Kobs sa 16 poena. Budućnost je u 28. minutu imala dvocifrenu prednost (63:53), ali je Partizan u finišu trećeg i početkom poslednjeg perioda serijom 16:0 stigao i prestigao rivala i u 34. minutu poveo 69:63. Osam minuta gosti su bili bez poena.

U poslednjim minutima prednost se smjenjivala non stop ali je Vil Mozli pogodio samo jedno slobodno bacanje za 80:80 na kraju 4. četvrtine.

Podgoričani su u dodatnih pet minuta igrali bez Edžima i Rida, koji su dobili po pet ličnih grešaka.

Kobs je bio najefikasniji sa 27 poena, uz 8 asistencija, Nikolić je dodao 21, Apić 12, a Ivanović i Rid po 11.

U domaćem timu Jaramaz je bio najefikasniji sa 24 poena, uz 7 asistencija, Miler Mekintajer je dodao 15, Mika i Rade Zagorac po 12, a Nemanja Dangubić i Nemanja Gordić po 10.