Budućnost
Twitter/Budućnost
Budućnost Voli pobjedila je FMP u četvrtom kolu ABA lige 77:76 (12;16, 30:16, 23:26, 12:18)

U nevjerovatnoj drami koja se odigrala u “Morači” plavo-bijeli su uspjeli da na kraju slave i nastave pobjednički niz u ABA ligi

Imali su plavo bijeli i 10 poena prednosti, ali se sve na kraju odlučivalo u posljednjim sekundama meča.

Ključni detalj je fenomenalna odbrana Nikole Ivanovića nad večeras raspoloženim Nemanjom Nenadićem na 10 sekundi prije kraja, pri konačnom rezultatu 77:76.

Košarkaši Budućnosti su nervozno otvorili utakmicu. Uz lošiji šut iz igre u prvoj četvrtini (35 odsto iz igre ) i promašenih svih pet pokušaja za tri poena, “plavo bijeli” su nakon prvih 10 minuta imali zaostatak od 4 poena u odnosu na goste iz Železnika. Džastin Kobs je u tom periodu držao Budućnost sa 6 poena.

Podgorički tim je namjestio nišanske sprave u ovoj četvrtini, na samom početku napravio seriju 9:2. U tim minutama odlično izdanje Dragana Apića koji je dao 9 poena i imao 4 uhvaćene lopte (od koji dvije u napadu). Stvar je u svoje ruke onda preuzeo Nikola Ivanović. Plejmejker je postigao 10 poena i podijelio 4 asistencije. Pred kraj četvrtine vezali su dvije trojke (po jednu Popović i Edžim) i na poluvrijeme pošli sa 10 poena prednosti.

Treća četvrtina se igrala “koš za koš”. Raduje dobra igra Džastina Kobsa, koji se nakon lakše povrede vratio u roster. Kobs je u ovoj četvrtini dao 10 poena sa jednom and 1 trojkom. Ivanović je nastavio gdje je stao na poluvremenu i sa 7 poena pomogao u održavanju prednosti.

U posljednjoj dionici ponovo je došao do izražaja loš šut “plavo-bijelih” što je FMP uspio da kazni i da na 3 minuta do kraja potupuno uhvati priključak, a na 1:32 do kraja i povede.

A onda u pravoj hičkokovskoj drami, nakon 77:74 za nas, Nikola Ivanović dobija namjernu ličnu grešku na 10 sekundi do kraja. Čović pogađa oba bacanja, ali Ivanović se onda iskupio odličnom odbranom nad Nenadićem i tako osigurao nam stoprocentni učinak u ABA ligi.

Povratnik u tim, Džastin Kobs dao je 24 poena, Ivanović je meč završio sa 19 uz 5 asistencija, Edžim je dodao 12, Apić 11 za Budućnost.

Meč je obilježio loš šut za tri poena, gdje je Budućnost na kraju imala samo 16,7 odsto.