Juniori Budućnost Volija u finalu ABA lige

Juniorska ekipa Budućnost Volija savladala je Igokeu u polufinalu ABA lige rezultatom 83-56.

Nakon Podgorice, juniori Budućnosti su ubjedljivo slavili i protiv Igokee u polufinalu ABA lige. U prvom poluvremenu je viđena ujednačena utakmica, pa su plavo bijeli otišli na pauzu sa 2 poena prednosti – 34:32.

U trećoj četvrtini fenomenalna odbrana, dozvolili su samo 8 poena protivniku a postigli su 19. U poslednjoj dionici su se plavo bijeli raspucali i postigli su 30 poena uz 16 primljenih.

Ekipu su poenterski predvodili Miljan Marinović i Tomislav Ivišić sa 14 poena, Danilo Ivanović i Miloš Stijepović su dodali po 13, Zoran Vučeljić 11 a Danilo Kojičić 10.

Lazar Radetić je uhvatio 6 lopti, Ivišić 5 a Stijepović i Buyukcangaz po 4. Tomislav Ivišić je imao čak 7 asistencija, a četiri igrača su upisala po 3 uspješna dodavanja – Ivanović, Karadžić, Kojičić i Buyukcangaz.

Eray Buyukcangaz je bio odličan u defanzivi i uspio je da “ukrade” 3 lopte.

Budućnost će igrati u finalu protiv Mege u ponedeljak od 16 časova.