Budućnosti slavila protiv Cedevita Olimpije

Veliki derbi ABA lige između naše Budućnosti i Cedevita Olimpije završen je u korist našeg kluba, rezultatom – 89:75.

Budućnost je bolje i počela meč od protivnika. Pogotovo se isticao Melvin Edžam u efikasnoj dionici koja je završena prednošću tima Dejana Milojevića (28:23).

U drugoj četvrtini je bio okršaj Edžama i Jake Blažiča. Slovenac je u prvih 20 minuta zabilježio 18 poena, dok je Kanađanin postigao 15, ali uz tri lične greške.

Iskoristila je Cedevita Olimpija odsustvo najboljeg igrača Budućnosti da preuzme prednost i ode na poluvrijeme sa plus pet (43:48).

Košarkaši Dejana Milojevića su ušli u problem i na početku treće četvrtine jer je Edžam brzo dobio i četvrti faul. U njegovom odsustvu konce igre su preuzeli Džastin Kobs i Nikola Ivanović.

I radili su to vrlo dobro. Toliko da se slovenački sastav nije mogao povezati pred kraj treće i posebno u poslednjoj četvrtini. Budućnost je maltene kažnjavala svaku grešku Cedevita Olimpije.

Još jedna stvar koja je doprinijela porazu Cedevita Olimpije je i najlošiji šuterski meč od početka sezone za tri poena. U prvom poluvremenu je to djelovalo i pristojno, dok je u nastavku bilo zaista loše.

Budućnost je iskoristila vrlo lošu napadačku sekvencu u poslednjoj četvrtini. Cedevita Olimpija je u seriji promašivala šuteve, prodavala lopte i igrala zaista loše.

Pobjednički sastav su predvodili Džastin Kobs sa 24 poena, Melvin Edžam je dodao 17 uz devet skokova, Danilo Nikolić je upisao 14 poena, a Nikola Ivanović 11.

Kod Cedevita Olimpije istakli su se Jaka Blažič sa 26 poena, Luka Rupnik je stao na 11, dok je Kendrik Peri u porazu ubacio 10 poena.