Bugarska senzacija u Botevgradu

Bugarska košarkaška reprezentacija napravila je veliko iznenađenje pošto je u meču drugog kola kvalifikacija za Evrobasket savladala Njemačku – 67:62.

Nakon startnog poraza od Švedske, Bugarska je odigrala fantastičnu utakmicu protiv svjetskog šampiona i zasluženo je stigla do senzacionalnog trijumfa.

Prvi kvartal pripao je Njemačkoj (19:7), ali je već do poluvremena domaća reprezentacija uspjela da preokrene – 28:27.

Ponovo su Njemci preuzeli kontrolu utakmice u trećem kvartalu, ali je sjajan odgovor Bugarske uslijedio u posljednjem kvartalu.

REGISTRUJTE SE uz promo kod SPORT i prva doza bonusa dolazi odmah nakon toga!

Domaćin je odlično pratio ritam favorizovanog rivala, a onda je na manje od dva minuta prije kraja stigao do pet poena viška, čime je prelomio utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Kodi Miler-Mekintajer sa 23 poena. Zaharijev je imao 15, a Bojanov 11.

Kod Njemačke je najefikasniji bio Da Silva sa 15 poena i 12 skokova.