Crna Gora
Crna Gora pobijedila je ekipu Portugala 83:69, u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Domaća ekipa vodila je tokom cijelog meča, a gosti su uspjeli nekoliko puta da se vrate u igru.

Već u prvoj četvrtini naš tim je imao 10 poena više, tokom drugog perioda i plus 11, ali je do odmora Portugal smanjio na minus pet.

Početak treće četvrtine bio je odličan za Crnu Goru. Raspucao se Vlado Mihailović, pa je naš tim došao do 14 poena prednosti.

Opet se Portugal vratio, ali je Kobs u posljednjem napadu fauliran na šutu za tri, pa je sa linije bacanja povećao prednost pred završni period.

Crna Gora je ušla u posljednju četvrtinu, poveli sa 20 razlike i riješili utakmicu, ali su gosti u finišu ublažili poraz.

U našoj selekciji 22 poena Džastina Kobsa, 17 je ubacio Mihailović, 14 Radović, a po 11 poena i skokova imao je Zoran Nikolić.

Kod gostiju 16 poena Relvaoa, 14 je dodao Brito.

Nakon dva kola naši momci imaju polovičan učinak u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.