Crvena Zvezda
Twitter/Crvena Zvezda
Crvena Zvezda je demolirala ekipu Mornara rezultatom 93:62 i tako zadržala maksimalni učinak poslije tri kola ABA lige, dok Barani sada imaju dvije pobjede i poraz.

Mornar se držao samo u prvoj četvrtini koja je završena 24:23. Već sredinom druge četvrtine Crvena Zvezda odlazi na dvocifrenu prednost koja je do kraja utakmice samo rasla. Na poluvrijeme se otišlo sa 10 poena razlike za Zvezdu – 46:36.

Crvena Zvezda je ušla u treću četvrtinu furiozno, napravivši seriju 21:3 i pitanje pobjednika se nije dovodilo u pitanje. U trećoj četvrtini najveća prednost je iznosila 28 poena. Do kraja utakmice stanje se nije mijenjalo, a najveća prednost je iznosila 31 poen, kao i u konačnom rezultatu.

Svi igrači Zvezde upisali su se u strijelce, a ponovo su crveno-bijeli odlično šutirali za tri poena – devetorica različitih košarkaša su pogađali, ukupno 13/25 za tri.

Najefikasniji kod crveno-bijelih bio je Džordan Lojd sa 16 poena, uz 4 skoka i 7 asistencija, Dejan Davidovac ubacio je 13 poena, Lengston Hol imao je 12 poena i 5 asistencija, a dvocifren je bio i Marko Jagodić Kuridža sa 11 poena.

Tejlor Ročesti se vratio u dres Crvene Zvezde sa 7 poena i 7 asistencija, a Emanuel Teri je na debiju zabilježio 6 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Kod Mornara je dvocifren broj poena postigao jedino Džejkob Pulen – 12, a Derek Nidam imao je 7 poena, 6 skokova i 8 asistencija.