Zvezda
U derbiju četvrtog kola regionalnog takmičenja, košarkaški klub Crvena zvezda savladao je ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 79:64.

Crveno bijeli su upisali treću pobjedu, dok je Cedevita pretrpjela i drugi poraz.

Prvi dio meča je može se reći obilježila gostujuća ekipa, dok se Zvezda trudila i borila da ne pokaže svoj umor. Davidovac je pogodio dvije trojke, a uz njega još je samo Luka Mitrović uspijevao da napravi probleme Cedevita Olimpiji, u čijim redovima su utakmicu odlično započeli Luka Rupnik i Melvin Edžam.

Gosti su u prvim minutima poveli 14:4, da bi kasnije imali čak sedam poena prednosti 24:17. Takođe u jednom trenutku imali su maksimalnu prednost od 16 poena razlike.

Međutim, onda kreću Zvezdini minuti. Najzaslužniji za dobru igru bili su Ostinm Holins i Nikola Kalinić koji su postigli po dvije trojke, potom pogađali i slobodna bacanja i Zvezda je već do poluvremena uspjela da napravi preokret i stigne do minimalnog vođstva od 40:39 na isteku 20 minuta igre.

Cedevita treću četvrtinu ponovo započinje bolje, sa rezultatom 48:42, međutim nije dugo trebalo domaćoj ekipi da ih stigne, pa su uz zvuk sirene na kraju treće četvrtine preokrenuli 56:55.

Nastavak igre Zvezda je uz pomoć publike uspjela da uveća prednost koja je u samom finišu bila dvocifrena.

Holins i Mitrović su sa po 13 poena bili najefikasniji u Zvezdi, Ivanović je upisao 11, koliko i Nikola Kalinić. Ipak, Kalinićev učinak bio je specifičan jer je uz 11 poena upisao i 12 skokova, a za dva poena šutirao je 0/10! Zato je pogađao trojke kada je to bilo najvažnije, tri iz pet pokušaja.

Kod gostiju Blažič 14, Edžam je upisao 13, a Rupnik 11 poena.