Crvena zvezda
Crvena zvezda osvojila je titulu pravaka ABA lige u sezonu 2020/21. Beograđani su u majstorici, u punom Pioniru, savladali Budućnost sa 67:60.

Važnost meča kao da je vezala ruke igračima obje ekipe. Tvrda igra, na mali broj poena, možda je bila i očekivana.

Zvezda je iskoristila to što je Vili Rid zbog povrede preskočio peti meč. Dominirala je u reketu i na kraju je upravo zbog toga i stigla do pobjede vrijedne titule prvaka regionalnog takmičenja.

Budućnost je nakon vođstva u uvodnim minutima meča, konstantno bila u zaostaku. Višak Crvene zvezde nije bio velik, ali su domaći na krilima Lendrija Noka kontrolisali dešavanja na terenu.

Posljednju četvrtinu plavi su otvorili veoma lošim napadima što je Crvena zvezda iskoristila i trojkama Lojda i Simonovića riješila pitanje pobjednika.

U redovima “plavih” blistao je Džastin Kobs sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije i bio jedini sa dvocifrenim učinkom.

Po osam poena upisali su Ivanović, Mitrović i Zoran Nikolić.

Lendri Noko ubacio je 17 poena, ali i uhvatio 12 lopti, Lojd je dodao 15, a Dobrić 12 poena.