CSKA Moskva vs Olimpijakos
CSKA Moscow vs Olympiacos/Twitter
Košarkaši CSKA iz Moskve savladali su na svom parketu ekipu Olimpijakosa rezultatom 80:61 u utakmici 12. kola Evrolige.

Bila je ovo sedma pobjeda Moskovljana zaredom u Evroligi i sada imaju skor 9-3. CSKA je poslednji poraz u ovom takmičenju doživio od Crvene zvezde.

Sa druge strane, Olimpijakos sada ima polovičan učinak, pet trijumfa i isto toliko poraza.

Odigrali su Armejci odličan meč, prije svega u fazi odbrane i lako došli do nove pobjede. Do pobjede ih je ponovo predvodio sjajni Majk Džejms koji je postigao 16 poena, a uz to imao još po sedam skokova i asistencija.

Gosti su veoma dobro otvorili utakmicu i poveli sa 17:9, međutim, od tada je postojao samo jedan tim na terenu, a bio je to CSKA. Već do kraja prve četvrtine preokrenuli su rezultat u svoju korist – 20:19.

U nastavku susreta su potpuno slomili rivala i dodatno povećavali prednost. Tako su na odmor izabranici Dimitrisa Itudisa otišli sa vođstvom 39:29.

Olimpijakos je u trećoj dionici postigao svega devet poena i tada je bilo jasno da će pretrpjeti ubjedljiv poraz. U poslednjoj četvrtini je CSKA rutinski priveo meč kraju za ubjedljivu pobjedu – 80:61.

U pobjedničkoj ekipi Nikola Milutinov je zabilježio četiri poena i osam skokova. Kod Olimpijakosa su se istakli Jorgos Printezis i Martin sa po deset poena.