cska
CSKA Moskva/ Twitter

CSKA iz Moskve savladao je Olimpijakos na svom parketu rezultatom 88:82, u okviru petog kola Evrolige.

Olimpijakos je dobio prvu četvrtinu rezultatom 25:20, međutim domaći košarkaši su drugi period utakmice dobili sa 28:13, i od tog momenta u potpunosti kontrolisali meč.

Gosti su u nekoliko navrata u drugom poluvremenu pokušavali da meč uvedu u egal završnicu, međutim Vil Klajburn to ipak nije dozvolio.

Najefikasniji u redovima Moskovljana bio je upravo Klajburn sa 29 postignutih poena. Pratili su ga Lundberg i Bolomboj sa 16 poena, dok su Kurbanov i Šved dodali po 10.

Fantastičnu utakmicu za Olimpijakos odigrao je Tajler Dorsi koji je postigao 32 poena, uz sedam pogođenih trojki iz 10 pokušaja, a jedini dvocifreni košarkaš uz njega bio je Livio Žan-Šarl sa 11 poena.

U narednom kolu Evrolige, CSKA gostuje Asvelu, dok Olimpijakosa dočekuju Albu iz Berlina.